Kaip sugeneruoti verslo idėją?

Verslas kasdien žengia pirmyn ir nestovi vietoje. Kuriamos įvairiausios verslo idėjos, projektai, produktai, lengvinantys gyvenimą bei atnešantys didžiulę sėkmę. Verslininkai nuolat suka galvas kaip tobulėti ir plėtoti savo verslus. Pažvelgus į sėkmingus žmones, atrodo, kad jiems viskas labai paprasta, tačiau, norint pasiekti tai, ką jie jau pasiekė, verslininkai turėjo įdėti labai daug darbo ir pastangų. Kyla klausimų kaip jiems viskas pavyksta ir kokia to paslaptis, tačiau atsakymas paprastas – nėra jokios paslapties. Tiesiog reikia išradingumo ir stiprios motyvacijos, skatinančios judėti pirmyn, o kad būtų lengviau, pateikiami keli būdai, padėsiantys teisingai sugeneruoti verslo idėją.

Idėjų gausa beribė. Nauji produktai ir idėjos yra visur, tačiau vis daugiau jų yra išgryninama ir paverčiama verslu. Idėjos yra matomos ir jomis tikrai galima pasinaudoti, gali būti kad tuo pačiu metu, tačiau skirtingose šalyse, tą pačią idėją ims plėtoti skirtingi žmonės, tačiau tai nėra kliūtis. Kiekviena šalis gali būti nauja niša tai pačiai idėjai. Idėjos gali būti mažos ir paprastos arba didelės ir gana sudėtingos. Idėjas gali suformuoti tam tikri hobiai ar pomėgiai, tokiu būdu verslas tampa ne tik darbu, tačiau ir malonumu.

Ieškokite pagalbos artimame rate. Gali būti, jog jūsų draugai ar artimieji turi puikių verslo idėjų, tačiau nesugeba jų realizuoti. Paanalizavus jų turimas idėjas, gali būti, jog jūs esate tas žmogus, kuris turi puikias galimybes tas idėjas įgyvendinti. Išties, žinomi verslininkai teigia, jog gali būti ir taip, kad bendradarbiaujant ir padedant išplėtoti kažkieno idėją, tai gali atnešti daugiau pelno, nei plėtoti savo paties idėją.

Pagalvokite apie tai, kas jus erzina. Paprastai, geros idėjos slypi visai čia pat. Kartais nuolatiniai reiškiniai ar tam tikri dalykai labai erzina ir apsunkina gyvenimą, jei kada pagalvojote, jog kai kas galėtų tai palengvinti, nedvejokite ir pabandykite tai realizuoti. Dažnai nutinka taip, jog dalykai, kurie erzina, gali atnešti sėkmę juos paverčiant verslu.

Kelionės. Kelionės gali atverti akis ir praplėsti akiratį. Keliaujant galima pamatyti tai, ko šalyje kurioje gyvename dar nėra. Tai puiki galimybė pasisemti naujų idėjų ir jas realizuoti savo gimtojoje šalyje. Gali būti, jog net ir nusižiūrėta idėja atneš sėkmę ir sulauks susižavėjimo.

Dalykai, kuriuos galima tobulinti. Yra daug dalykų, kurie nėra pakankamai geri arba skanūs. Galima pabandyti padaryti geriau, žinoma tam prireiks profesionalų pagalbos, tačiau kartu galima nuveikti daugiau. O pavykus padaryti geriau, nei ankstesnieji produktai, tai gali atnešti net ir pasaulinį pripažinimą.

Naršymas internete. Atrodo tai pats paprasčiausias, tačiau kartu ir vienas geriausių būdų rasti naujų idėjų. Ieškant įvairių dalykų, dažnai matome skiltis „kas naujo“, arba „karštos naujienos“. Rekomenduojama neignoruoti tokių skilčių ir atidžiai jas perskaityti, gali būti, kad idėjos slypi būtent ten. Be to, tai gali pametėti tokias idėjas, apie kurias niekada nebūtumėte pasvajoję.

Be geros idėjos, sunku sukurti pelningą verslą. Vis dėlto, idėja, taip pat dar negarantuoja, jog pasiseks. Idėją reikia įgyvendinti ir išplėtoti, o visa tai reikalauja daug sunkaus darbo, ryžto ir motyvacijos. Niekas nesako, kad visa tai įgyvendinama greitai, kartais tam prireikia nemažai laiko, dažnai iš pirmo karto gali ir nepavykti. Tačiau, verslas yra skirtas stipriems, todėl jei nėra pakankamai ryžto ir kantrybės jam įgyvendinti ir plėtoti, gali būti, jog tai ženklas, kad to imtis neverta.

Daugiau

Kur ieškoti verslo idėjų?

Nuolat sukant galvą kokią verslo idėją pasirinkus, tai kartais tampa didžiule našta. Greitai pritrūksta minčių, o tai veikiausiai reiškia, kad reikia kažką keisti. Iš tiesų, niekada negali žinoti, kur būnant gims puiki idėja. Panašiai kaip ir menininkams. Kartais netgi naktį, jie prabunda ir bėga užsirašinėti gimusių minčių ar ima teptuką ir atvaizduoja tai ką regi mintyse. Taip yra ir su verslo idėjomis, jos gali slypėti visai čia pat, arba tiesiog reikia pasinaudoti vietomis, kurios gana palankios naujoms idėjoms,

Išmanusis telefonas. Šiomis dienomis, galima pamanyti, jog į savo mobiliuosius telefonus galime pasisiųsti mobiliąją programėlę praktiškai kiekvienam gyvenimo atvejui. Vis dėlto, yra kiek kitaip. Žinoma, mobiliųjų aplikacijų sukurta tikrai daug ir įvedus tam tikrą raktažodį, galima rasti tą kurios ieškome. Tačiau, yra ir tokių, kurios iki šiol neegzistuoja, nes dar niekam nekilo mintis jų sukurti. Arba, yra ir tokių, kurios funkcionuoja nepakankamai gerai ir nepatenkina visų vartotojų poreikių. Analizuojant programėles, įvedant įvairius paieškos žodžius galima rasti puikių minčių mobiliųjų programėlių kūrimui. Dabar pats tinkamiausias laikas tai padaryti.

Interneto paieška. Būna, kad ieškome dalykų, kurių dar nėra arba jie ne visai atitinka poreikius. Tuomet yra du variantai: galima tai sukurti ir įgyvendinti patiems arba tiesiog be to apsieiti. Pasirinkus pirmąjį, iš to galima sukurti gana neblogą verslą. Jei ieškote tam tikro daikto, galima sukurti internetinę parduotuvę ir tą daiktą pardavinėti. Jeigu ieškote paslaugos, taip pat galima pasinaudoti internetine erdve ir suteikti galimybę visiems norintiems naudotis tam tikra paslauga. Tereikia sumanumo ir noro tai įgyvendinti.

Namai. Idėjų galima ieškoti visai šalia, tiesiog savo namuose. Pastebėjus jog kažkas nuolat genda, veikia ne taip kaip turėtų, arba tiesiog vienoje ar kitoje vietoje nuolat yra netvarka ir pan., daugeliu atveju, su tokiomis pačiomis problemomis susiduria ir kiti žmonės. Vadinasi, telieka sugalvoti kaip visą tai išspręsti, o išsprendus pasidalinti tuo su kitais ir iš to padaryti tam tikrą verslą ar net teikti tam tikras paslaugas.

Maisto parduotuvės. Dažnai nutinka, jog parduotuvėse nėra norimų produktų, todėl arba tenka apsieiti be jų arba užsisakyti juos internete iš kitų šalių. Paanalizavus, kokių produktų nuolat trūksta, galima iš to padaryti savo verslą ir tiesiog atidaryti tam tikrų produktų parduotuvę. Šiandien ypač populiarūs ekologiški produktai, produktai be glitimo ir pan., atsižvelgiant į šiandieninę situaciją, tai gali būti puiki niša pelningam verslui. Be to, maistas yra viena populiariausių verslo rūšių, kuria domisi daugelis.

Kūryba. Kiekvienoje parduotuvėje vis tie patys drabužiai, batai, kosmetikos priemonės. Jei norisi kažko naujo, galima tai suskurti patiems. Galbūt tai bus natūralios, rankų darbo kosmetikos linija, galbūt nauja rankų darbo drabužių ar batų kolekcija. Rankų darbas vertinamas nuolat. Taigi, jei jaučiate, jog turite kūrybos gyslelę, pabandykite tai įgyvendinti.

Jei manote, kad radote puikią idėją ir ji jums patinka, iš pradžių pasidomėkite ar ši idėja legali ir ar įmanoma ją įgyvendinti. Paaiškėjus, jog taip, galima imtis veiksmų ir eiti savo svajonės link. Be abejo, pirmiausia teks pasidomėti kaip kurti verslą ir nuo ko pradėti, kelias gali būti gana sudėtingas ir reikalaujantis daug pastangų, tačiau turint svajonę ir jos tikslingai siekiant, viskas yra įmanomą ir įgyvendinama. Sukūrus tai, apie ką kiti tik pasvajodavo, galite tapti puikiu pavyzdžiu bei įkvėpimu kitiems.

Daugiau