Moteris ir verslas

Išgirdus, jog moteris pasiekė karjeros aukštumų ir turi puikiai išvystytą verslą, dažnai pasipila negatyvios nuomonės, smerkiančios moteris ir drabstančios ant jų purvą. Ima sklisti kalbos, jog karjerą pavyko pasiekti tik vyro dėka arba turtingo verslininko stovinčio jai už nugaros. Tokias ir kitas kalbas apie moteris verslininkes galima išgirsti gana dažnai. Jau nuo seno manoma, jog stipriausi versle ir visur kitur yra vyrai, o moterys laikomos silpnąja lytimi, kuri atsakinga tik už šeimos židinį. Laikai keičiasi, moterys toli gražu nebenori sėdėti namie ir rūpintis tik namų ruoša, jos taip pat yra pakankamai stiprios ir pajėgios sukurti savo verslus ir juos sėkmingai plėtoti. Deja, daugelis to dar nesupranta, todėl nuolat girdime dalykus, nuvertinančius moteris, norinčias kažko pasiekti. Dažniausiai girdimos šios frazės:

 • Moterys susilaukia vaikų, o tuomet meta darbą. Tiesa, kad moterys gimdo vaikus ir išeina motinystės atostogų, tačiau tai yra natūralu. Daugeliu atveju, kai vaikui sueina 2 metai, moterys grįžta į darbus arba imasi kitų veiklų.
 • Moterims svarbiausia vaikai ir jos turi jais rūpintis. Vaikai motinoms yra labai svarbūs, tačiau toks pat svarbus yra ir darbas. Šiandieninėje visuomenėje labai daug vienišų mamų, kurios už savo vaikus yra atsakingos pačios, todėl nėra su kuo dalintis atsakomybe ir pareigomis. Žinoma, kai vaikui kas nors nutinka, svarbiausia yra vaiko sveikata ir motinos skuba pas savo vaikus, palikdamos tuščias darbo vietas, tačiau tai yra suprantama. Kas kitas, jei ne jos? O dėl paliktų darbų jaudintis neverta, moterys viską puikiai suspėja ir nebaigtų darbų nepalieka.
 • Dažnai moterų nuomonė nėra paisoma. Vykstant įvairiems balsavimams arba pasitarimams, kuomet galima išsakyti savo nuomonę ir pasiūlymus, moterų išsakytos mintys būna labai protingos ir vertos dėmesio. Deja, dažnai jos būna neišgirstos. Arba, pasitaiko variantų, kai vėliau tas pačias mintis išsako koks nors darbuotojas vyras ir jo mintys būna priimamos su pagarba ir susižavėjimu. Liūdna, jog dažnai nenorima pripažinti moterų teisumo ir sumanumo.
 • Iš moterų reikalaujama daugiau. Paprastai, moterys puikiai tinka komandiniam darbui ar komunikacinėms sritims. Ten jos pakankamai vertinamos, nes turima omenyje, jog moterys yra sutvertos kalbėti ir turi geresnius kalbėjimo įgūdžius, tačiau tuo pačiu, tie patys įgūdžiai gali būti vertinami prieštaringai, nes yra nuomonių, jog per didelis komunikabilumas gali pridaryti bėdų įmonėje. Iš moterų reikalaujama, jog jos puikiai dirbtų kompiuterinėmis programomis ir gerai jas išmanytų, nors ir netenka jomis naudotis, tokiu būdu siekiama parodyti, jog šioje srityje pranašesni yra vyrai.
 • Moterys laikomos silpnesnėmis darbuotojomis nei vyrai. Įvairių statistinių duomenų rezultatais, moterys net ir dirbančios tose pačiose pozicijose kaip ir vyrai, uždirba mažiau. Visai nesvarbu ar darbą atlieka geriau jie ar jos, moterų darbas kažkodėl įvertinamas mažiau. Būtent dėl to, didesnes pajamas, paprastai gauna vyrai. Tikriausiai prireiks dar nemažai laiko, kad pagaliau ir moterys turėtų visapusiškai lygias teises su vyrais.
 • Moterų išvaizda vertinama griežčiau nei vyrų. Kol kitose srityse moterys yra nuvertinamos, kalbant apie išvaizdą, iš moterų nuolat tikimasi, jog jos atrodys nepriekaištingai. Reprezentatyvi išvaizda yra pabrėžiama gana dažnai. Nors tose pačiose pozicijose vyrų išvaizda taip pat svarbi, į juos kreipiama mažiau dėmesio ir iš jų reikalaujama mažiau.

Daugelyje sričių jaučiama tam tikra diskriminacija. Moterys nuolat laikomos silpnesnėmis, manoma, jog jos negali taip pat sklandžiai įvykdyti tų pačių užduočių kaip ir vyrai, arba tiesiog manoma, kad jų vieta yra namie su vaikais. Verslo srityje, nuolat aukštinami verslininkai vyrai. Net ir apžvelgus turtingiausių žmonių sąrašus, išvystume labai mažai moterų. Tačiau daugelis nė nesusimąsto, kad už sėkmingų vyrų, visuomet stovi labai stipri moteris, kurios dėka vyras pasiekia karjeros aukštumas, jeigu ne moterys, vargu ar kai kurie vyrai būtų pasiekę tai ką pasiekė.

Daugiau

Patarimai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas verslininkas

Verslas tai tokia sritis, kurioje nežinai kas nutiks rytoj. Vieną dieną gali sektis labai gerai, o kitą gali ištikti sunkumai arba atvirkščiai. Būti verslininku, tai kasdien priimti naujus iššūkius ir eiti pirmyn. Nėra jokių karjeros gidų, kurie žingsnis po žingsnio padėtų nuo vienos pakopos pereiti prie kitos. Žinoma, įvairių patarimų yra, tačiau viską reikia daryti patiems, karjeros vadovais galima pasinaudoti, tačiau jie sukurti visiems, o ne konkrečiai asmenybei. Kiekviena verslo šaka yra skirtinga, skirtingų reikia ir sugebėjimų bei pastangų, tačiau bet kokiam verslui, norint klostytis sėkmingai, reikia pasikliauti žemiau esančiais patarimais.

 • Aiški vizija. Turint tikslingą ir apgalvotą viziją, galima toli nueiti. Aiški vizija, veda į priekį, todėl tik turint aiškią viziją galima pasiekti norimų rezultatų. Be abejo, yra ir kitų svarbių dalykų, padedančių siekti svajonių arba padedančių pakilti iš duobės, tačiau turint aiškią viziją, viską daryti sekasi lengviau. Aiški vizija, tai pagrindas ir vedlys, nušviečiantis kelią.
 • Reikia turėti tikslų planą, tačiau taip pat ir būti lankstiems. Verslo planas yra taip pat labai svarbus. Nuolat reikia stebėti ar planą sekasi įveikti nuosekliai ir sėkmingai. Sudėtingesnes vietas ir galbūt vietas, kuriose jaučiamasi silpniau reikia pasižymėti ir stengtis jas taisyti, o ateityje nekartoti. Klaidos ir yra tam, kad iš jų būtų galima pasimokyti. Net ir turint detalų planą, su visomis detalėmis, kartais norint išvengti tam tikrų nesėkmių, tenka ne tik laikytis plano, tačiau kartu būti lankstiems ir pakoreguoti planą. Kartais didesni ar mažesni pakeitimai, gali būti labai naudingi.
 • Nereikia išradinėti dviračio. Dauguma dalykų jau senai yra suskurti ir išrasti, tai apima ir naujas technologijas bei įvairias programas. Kai kurie verslininkai norėdami sutaupyti, bando kai ką sukurti patys, arba tobulinti jau esamus dalykus. Išties, verta investuoti į jau esamus ir tikrai kokybiškus dalykus ar programas. Tai dažnai sutaupo laiko ir pinigų.
 • Humoro jausmas. Jei sunku pasijuokti iš savęs, vadinasi kažkas yra negerai. Galima juoktis ir iš paprastų dalykų, tačiau neskatinama juoktis iš kitų. Juokas tiesiog yra toks reiškinys, kuris padeda susidoroti su daugeliu dalykų, be to, jis padeda susidoroti su stresu, įneša šviesių spalvų bei suteikia pozityvumo. Net ir verslo srityje, nereikia visko priimti labai rimtai. O kartais rimtus dalykus galima perteikti žaismingai ar net juoko forma. Tereikia nepamiršti, jog juokas puikus vaistas. Reikia pasistengti daugiau juoktis ir mažiau stresuoti, tuomet bus lengviau ir jums ir jus supančiai aplinkai.

Žinoma, net ir pasikliaujant tam tikrais patarimais galima patirti nuosmukių ar išgyventi daug nemigo naktų, tačiau su tuo susiduria kiekvienas. Nėra vienos formulės ar patarimo, padedančio viską įveikti sklandžiai ir leidžiančio niekada nesuklysti. Klysta visi, net ir patys stipriausi, tačiau jų patirtis leidžia mokytis iš klaidų ir jų nebekartoti. Kiekvienas sunkumas užgrūdina. Kaip ir minėta anksčiau, svarbu su darbu suderinti juoką, pasistengti turėti aiškią viziją ir tikslų planą. Jie gali ženkliai prisidėti prie augimo ir tobulėjimo. Dar vienas svarbus dalykas yra nesijausti viršesniu už kitus, nesvarbu kokia būtų jūsų pozicija, visuomet reikia išlaikyti pagarbą bet kokiems žmonėms. Ypač svarbu tinkamai elgtis ir bendrauti su savo darbuotojai, jie yra tie žmonės, kurie prisideda prie įmonės augimo ir tikslų siekimo, todėl, galima teigti, jog jie yra pagrindas. Svarbu tinkamais su jais elgtis ir vertinti.

Daugiau

Kodėl verta pradėti savo verslą?

Stebint kas dedasi aplink, akivaizdu, kad verslas plėtojasi žaibišku greičiu. Kiekvienais metais kuriasi tūkstančiai naujų verslo įmonių. Tikriausiai tam yra priežastis. Kai kurie, jau nuo pat gimimo yra sutverti būti verslininkais. Jau mokykloje jie kuria verslo idėjas ir svajoja kokie bus sėkmingi verslininkai. Paprastai, tokie žmonės visais įmanomais būdais eina savo svajonės link, todėl jie daro viską, kad tik jiems pasisektų. Deja, kitiems pradėti savo verslą yra kiek baugu ir nedrąsu. Viskas atrodo taip svetima ir sudėtinga. Tačiau, svarstant apie galimybę tapti verslininku, reikia paminėti ir verslininkų privalumus.

 • Laisvas laikas. Turint savo verslą, galima dirbti tuomet, kada norisi. Be abejo, iš pradžių tenka paplušėti, galbūt praleisti daug bemiegių naktų tobulinant savo verslą, paslaugas ar kt. Tačiau, pasiekus tam tikrą etapą, galima planuoti savo laiką ir dirbti tuomet, kai patogu. Likusį laiką galima išnaudoti savo malonumui.
 • Galimybė susikurti norimą aplinką. Tapus verslininku, įmonės vadovu, savo aplinką galima susikurti taip kaip patinka, nusistatyti tokias taisykles, kurios atrodo teisingiausios, bei išsiugdyti norimą kultūrą įmonėje.
 • Mokesčiai. Imantis savo verslo, galima gauti tam tikrą valstybės paramą, arba išvengti tam tikrų mokesčių. Be to, gana dažnai taikomi mažesni mokesčiai daugeliui dalykų, įskaitant automobilį, telefono sąskaitas ir kt. Tereikia pasidomėti, kokias naudas galima gauti.
 • Komanda. Vadovaujant įmonei, galima suburti savo norimą komandą ir įdarbinti tinkamiausius žmones, remiantis savo asmenine nuomone ir prioritetais.
 • Naujos darbo vietos. Tai puiki galimybė pagerinti šalies ekonomiką ir sukurti daugiau darbo vietų, taip prisidedant prie ekonomikos augimo ir daugiau patenkintų, dirbančių žmonių.
 • Finansinė nepriklausomybė. Sėkmingai vystant verslą, galima pasiekti finansinę nepriklausomybę ir nebūti priklausomiems no kitų, įskaitant bankus, kreditų bendroves, artimuosius ar šeimos narius. Uždirbtus pinigus galima panaudoti taip kaip norima.
 • Nauji dalykai. Turint savo verslą, kasdien susiduriama su naujovėmis, galima sakyti, kad nei viena diena nėra tokia pati. Kiekviena diena kupina iššūkių ir naujų siekių.Viso to nebūtų, jei nedrįstumėte pradėti verslo.
 • Tapimas absoliučiu savo srities žinovu. Kiekvieną dieną tobulinant savo žinias ir jas pritaikant praktiškai, žinant ką, kaip ir kada daryti, galima savo srityje jaustis užtikrinčiau ir profesionaliau. Vėliau to galima mokyti kitus, arba tiesiog būti geru pavyzdžiu.
 • Galimybė išvengti nuobodžių dalykų. Turint pavaldinių, užduotis, kurios gana nemalonios arba pernelyg nuobodžios, galima pavesti atlikti kitiems darbuotojams.
 • Darbas bet kurioje vietoje. Galima pasirinkti tinkamiausią aplinką ir vietą darbui. Tai gali būti ofisas, namai ar net paplūdimys. Visiška pasirinkimo laisvė.
 • Galimybė savimi didžiuotis. Pasiekus pakankamai nemažai, jaučiamas pasitenkinimas ir noras nesustoti. Tuomet imama savimi didžiuotis ir tai leidžia suprasti, jog viskas vyko ne veltui.
 • Svajonių tikslai. Esant sėkmingu savo versle, galima iš to nemažai uždirbti. Žinoma, pinigai nesuteikia laimės, tačiau jie padeda įsigyti tam tikrus daiktus, kurie gyvenimą daro lengvesnį arba įgyvendinti savo svajones, kurioms anksčiau trūko pinigų.

Jaučiant, jog visi šie dalykai yra tai, ko norite iš gyvenimo, reikia ilgai nesvarstyti ir pradėti veikti jau dabar. Gyvenimas nelaukia, kiekviena akimirka yra svarbi. Tereikia atsisakyti minčių, kurios verčia savimi abejoti. Savimi reikia nuolat tikėti, net ir tuomet kai nesiseka. Finansinė nepriklausomybė, galimybė dirbti tuomet kada norite, daug laisvo laiko, kelionės, naujos patirtys ir atradimai, viskas ir dar daugiau gali būti jūsų, tačiau dėl to reikia stengtis ir to reikia pakankamai norėti. Neturint pakankamai noro ir ryžto kažko siekti, neverta to pradėti visai.

Daugiau