Moteris ir verslas

Išgirdus, jog moteris pasiekė karjeros aukštumų ir turi puikiai išvystytą verslą, dažnai pasipila negatyvios nuomonės, smerkiančios moteris ir drabstančios ant jų purvą. Ima sklisti kalbos, jog karjerą pavyko pasiekti tik vyro dėka arba turtingo verslininko stovinčio jai už nugaros. Tokias ir kitas kalbas apie moteris verslininkes galima išgirsti gana dažnai. Jau nuo seno manoma, jog stipriausi versle ir visur kitur yra vyrai, o moterys laikomos silpnąja lytimi, kuri atsakinga tik už šeimos židinį. Laikai keičiasi, moterys toli gražu nebenori sėdėti namie ir rūpintis tik namų ruoša, jos taip pat yra pakankamai stiprios ir pajėgios sukurti savo verslus ir juos sėkmingai plėtoti. Deja, daugelis to dar nesupranta, todėl nuolat girdime dalykus, nuvertinančius moteris, norinčias kažko pasiekti. Dažniausiai girdimos šios frazės:

  • Moterys susilaukia vaikų, o tuomet meta darbą. Tiesa, kad moterys gimdo vaikus ir išeina motinystės atostogų, tačiau tai yra natūralu. Daugeliu atveju, kai vaikui sueina 2 metai, moterys grįžta į darbus arba imasi kitų veiklų.
  • Moterims svarbiausia vaikai ir jos turi jais rūpintis. Vaikai motinoms yra labai svarbūs, tačiau toks pat svarbus yra ir darbas. Šiandieninėje visuomenėje labai daug vienišų mamų, kurios už savo vaikus yra atsakingos pačios, todėl nėra su kuo dalintis atsakomybe ir pareigomis. Žinoma, kai vaikui kas nors nutinka, svarbiausia yra vaiko sveikata ir motinos skuba pas savo vaikus, palikdamos tuščias darbo vietas, tačiau tai yra suprantama. Kas kitas, jei ne jos? O dėl paliktų darbų jaudintis neverta, moterys viską puikiai suspėja ir nebaigtų darbų nepalieka.
  • Dažnai moterų nuomonė nėra paisoma. Vykstant įvairiems balsavimams arba pasitarimams, kuomet galima išsakyti savo nuomonę ir pasiūlymus, moterų išsakytos mintys būna labai protingos ir vertos dėmesio. Deja, dažnai jos būna neišgirstos. Arba, pasitaiko variantų, kai vėliau tas pačias mintis išsako koks nors darbuotojas vyras ir jo mintys būna priimamos su pagarba ir susižavėjimu. Liūdna, jog dažnai nenorima pripažinti moterų teisumo ir sumanumo.
  • Iš moterų reikalaujama daugiau. Paprastai, moterys puikiai tinka komandiniam darbui ar komunikacinėms sritims. Ten jos pakankamai vertinamos, nes turima omenyje, jog moterys yra sutvertos kalbėti ir turi geresnius kalbėjimo įgūdžius, tačiau tuo pačiu, tie patys įgūdžiai gali būti vertinami prieštaringai, nes yra nuomonių, jog per didelis komunikabilumas gali pridaryti bėdų įmonėje. Iš moterų reikalaujama, jog jos puikiai dirbtų kompiuterinėmis programomis ir gerai jas išmanytų, nors ir netenka jomis naudotis, tokiu būdu siekiama parodyti, jog šioje srityje pranašesni yra vyrai.
  • Moterys laikomos silpnesnėmis darbuotojomis nei vyrai. Įvairių statistinių duomenų rezultatais, moterys net ir dirbančios tose pačiose pozicijose kaip ir vyrai, uždirba mažiau. Visai nesvarbu ar darbą atlieka geriau jie ar jos, moterų darbas kažkodėl įvertinamas mažiau. Būtent dėl to, didesnes pajamas, paprastai gauna vyrai. Tikriausiai prireiks dar nemažai laiko, kad pagaliau ir moterys turėtų visapusiškai lygias teises su vyrais.
  • Moterų išvaizda vertinama griežčiau nei vyrų. Kol kitose srityse moterys yra nuvertinamos, kalbant apie išvaizdą, iš moterų nuolat tikimasi, jog jos atrodys nepriekaištingai. Reprezentatyvi išvaizda yra pabrėžiama gana dažnai. Nors tose pačiose pozicijose vyrų išvaizda taip pat svarbi, į juos kreipiama mažiau dėmesio ir iš jų reikalaujama mažiau.

Daugelyje sričių jaučiama tam tikra diskriminacija. Moterys nuolat laikomos silpnesnėmis, manoma, jog jos negali taip pat sklandžiai įvykdyti tų pačių užduočių kaip ir vyrai, arba tiesiog manoma, kad jų vieta yra namie su vaikais. Verslo srityje, nuolat aukštinami verslininkai vyrai. Net ir apžvelgus turtingiausių žmonių sąrašus, išvystume labai mažai moterų. Tačiau daugelis nė nesusimąsto, kad už sėkmingų vyrų, visuomet stovi labai stipri moteris, kurios dėka vyras pasiekia karjeros aukštumas, jeigu ne moterys, vargu ar kai kurie vyrai būtų pasiekę tai ką pasiekė.