Kodėl verta pradėti savo verslą?

Stebint kas dedasi aplink, akivaizdu, kad verslas plėtojasi žaibišku greičiu. Kiekvienais metais kuriasi tūkstančiai naujų verslo įmonių. Tikriausiai tam yra priežastis. Kai kurie, jau nuo pat gimimo yra sutverti būti verslininkais. Jau mokykloje jie kuria verslo idėjas ir svajoja kokie bus sėkmingi verslininkai. Paprastai, tokie žmonės visais įmanomais būdais eina savo svajonės link, todėl jie daro viską, kad tik jiems pasisektų. Deja, kitiems pradėti savo verslą yra kiek baugu ir nedrąsu. Viskas atrodo taip svetima ir sudėtinga. Tačiau, svarstant apie galimybę tapti verslininku, reikia paminėti ir verslininkų privalumus.

 • Laisvas laikas. Turint savo verslą, galima dirbti tuomet, kada norisi. Be abejo, iš pradžių tenka paplušėti, galbūt praleisti daug bemiegių naktų tobulinant savo verslą, paslaugas ar kt. Tačiau, pasiekus tam tikrą etapą, galima planuoti savo laiką ir dirbti tuomet, kai patogu. Likusį laiką galima išnaudoti savo malonumui.
 • Galimybė susikurti norimą aplinką. Tapus verslininku, įmonės vadovu, savo aplinką galima susikurti taip kaip patinka, nusistatyti tokias taisykles, kurios atrodo teisingiausios, bei išsiugdyti norimą kultūrą įmonėje.
 • Mokesčiai. Imantis savo verslo, galima gauti tam tikrą valstybės paramą, arba išvengti tam tikrų mokesčių. Be to, gana dažnai taikomi mažesni mokesčiai daugeliui dalykų, įskaitant automobilį, telefono sąskaitas ir kt. Tereikia pasidomėti, kokias naudas galima gauti.
 • Komanda. Vadovaujant įmonei, galima suburti savo norimą komandą ir įdarbinti tinkamiausius žmones, remiantis savo asmenine nuomone ir prioritetais.
 • Naujos darbo vietos. Tai puiki galimybė pagerinti šalies ekonomiką ir sukurti daugiau darbo vietų, taip prisidedant prie ekonomikos augimo ir daugiau patenkintų, dirbančių žmonių.
 • Finansinė nepriklausomybė. Sėkmingai vystant verslą, galima pasiekti finansinę nepriklausomybę ir nebūti priklausomiems no kitų, įskaitant bankus, kreditų bendroves, artimuosius ar šeimos narius. Uždirbtus pinigus galima panaudoti taip kaip norima.
 • Nauji dalykai. Turint savo verslą, kasdien susiduriama su naujovėmis, galima sakyti, kad nei viena diena nėra tokia pati. Kiekviena diena kupina iššūkių ir naujų siekių.Viso to nebūtų, jei nedrįstumėte pradėti verslo.
 • Tapimas absoliučiu savo srities žinovu. Kiekvieną dieną tobulinant savo žinias ir jas pritaikant praktiškai, žinant ką, kaip ir kada daryti, galima savo srityje jaustis užtikrinčiau ir profesionaliau. Vėliau to galima mokyti kitus, arba tiesiog būti geru pavyzdžiu.
 • Galimybė išvengti nuobodžių dalykų. Turint pavaldinių, užduotis, kurios gana nemalonios arba pernelyg nuobodžios, galima pavesti atlikti kitiems darbuotojams.
 • Darbas bet kurioje vietoje. Galima pasirinkti tinkamiausią aplinką ir vietą darbui. Tai gali būti ofisas, namai ar net paplūdimys. Visiška pasirinkimo laisvė.
 • Galimybė savimi didžiuotis. Pasiekus pakankamai nemažai, jaučiamas pasitenkinimas ir noras nesustoti. Tuomet imama savimi didžiuotis ir tai leidžia suprasti, jog viskas vyko ne veltui.
 • Svajonių tikslai. Esant sėkmingu savo versle, galima iš to nemažai uždirbti. Žinoma, pinigai nesuteikia laimės, tačiau jie padeda įsigyti tam tikrus daiktus, kurie gyvenimą daro lengvesnį arba įgyvendinti savo svajones, kurioms anksčiau trūko pinigų.

Jaučiant, jog visi šie dalykai yra tai, ko norite iš gyvenimo, reikia ilgai nesvarstyti ir pradėti veikti jau dabar. Gyvenimas nelaukia, kiekviena akimirka yra svarbi. Tereikia atsisakyti minčių, kurios verčia savimi abejoti. Savimi reikia nuolat tikėti, net ir tuomet kai nesiseka. Finansinė nepriklausomybė, galimybė dirbti tuomet kada norite, daug laisvo laiko, kelionės, naujos patirtys ir atradimai, viskas ir dar daugiau gali būti jūsų, tačiau dėl to reikia stengtis ir to reikia pakankamai norėti. Neturint pakankamai noro ir ryžto kažko siekti, neverta to pradėti visai.