Verslo rūšys, kurių imamasi dažniausiai

Norint pradėti savo verslą, pirmiausia reikia turėti idėją ir viziją. Vienas sunkiausių dalykų yra pati idėja. Šiandien yra labai daug verslo rūšių ir kiekviena jų užsiima ne vienas ir ne du verslininkai. Jei ketinama imtis to, kas jau egzistuoja, reikia stengtis, jog tai būtų kur kas geriau, nei jau yra. Kitaip tariant, reikia atrasti būdą, jau esamą verslo rūšį šiek tiek patobulinti ir padaryti ją geresne nei kitų verslininkų. Tai tikrai nėra paprasta. Reikia labai ilgai galvoti, kurti, derinti ir atlikti daugybę kitų dalykų бързи кредити. Galima kurti ir visai naujas ir dar rinkoje neegzistuojančias idėjas, didelė tikimybė, jog jų naujumas, nustebins klientus ir tai taps sėkmingu verslu. Ketinant pradėti savo verslą, dažnai ieškoma nišų, kurios yra pelningiausios ir į jas nereikia daug investuoti. Tai nereiškia, kad šiose srityse tikslą galima pasiekti paprasčiau ar įdedant mažiau darbo. Visai ne, tačiau, tai sritys, kurios šiuo laikotarpiu populiariausios. Įvairių šaltinių duomenimis, kol kas dažniausiai imamasi šių verslo rūšių:

1. Paslaugos
2. Kavinės, restoranai
3. Mažmeninė ir elektroninė prekyba
4. Medicina ir sveikatos priežiūra
5. Gamyba
6. Naujosios technologijos
7. Barai, naktiniai klubai
8. Žemės ūkis, maisto gamyba
9. Didmeninė prekyba
10. Statyba ir inžinerinės technologijos

Paslaugos šiandien pirmaujančiose pozicijose. Tai gana gera verslo sritis, nes ją galima plėtoti ir vienam pačiam, visai nebūtina dirbti su kitais žmonėmis. Paslaugų spektras labai įvairus, tereikia turėti gerus įgūdžius vienoje ar kitoje srityje ir nebijoti pradėti. Paprastai toks verslas nereikalauja didelio kapitalo, todėl greičiausiai neprireiks ir banko paskolos, na nebent greitosios paskolos (кредити без поръчител), kurią gauti yra paprasčiau. Bet kokiu atveju, jeigu paslauga bus pelninga, paskolą grąžinti bus labai paprasta.

Kalbant apie kavines ir restoranus, šiandien rinka yra perpildyta. Kavinių ir restoranų galima rasti ant kiekvieno kampo. Labai sunku suburti savo klientų ratą, nes dauguma klientų jau turi savo pamėgtas vietas. Tikriausiai dėl šios priežasties, nepaisant to, kad ši verslo sritis yra pakankamai populiari, tokie verslai dažnai žlunga. Tam turi įtakos ir kiti veiksniai, tačiau viena pagrindinių priežasčių, žinoma yra klientų stygius.

Visos kitos verslo rūšys taip pat yra pelningos, tačiau viskas priklauso nuo sėkmės ir vadovo ambicingumo. Dauguma įmonių patiria ir pakilimus ir nuopolius, o savo gyvavimo pradžioje dažnai susiduria su sunkumais, tačiau tai gali būti tik laikini etapai, kurie laikui bėgant baigiasi ir atveria duris naujoms idėjoms ir tobulėjimui. Sunkiausia yra tai, kad kiekvienos rūšies verslo srityje, tas pačias paslaugas ar projektus ir kitus dalykus, siūlo labai daug įmonių, todėl yra didžiulė konkurencija. Labai sunku aplenkti ar prisivyti jau esamus rinkos lyderius, tačiau jie yra puikus pavyzdys, kad viską galima pasiekti.

Tikriausiai, viena tų sričių, kuri artimiausiais dešimtmečiais tikrai bus reikalinga yra naujosios technologijos. Apskritai, kiekviena verslo šaka, remiasi į naująsias technologijas, jų diegimą, naudojimąsi ir platinimą. Taigi, turint puikias informacinių technologijų žinias, jas galima panaudoti gana plačiai, o uždarbis šioje srityje gali siekti ir labai dideles sumas, patenkinančias visus poreikius. Imantis bet kokio verslo, reikia turėti tikslą ir sistemingai jo siekti. Svarbu nepasiduoti prieš nesėkmes, nes jos yra neišvengiamos, taip pat reikia susitaikyti ir su tuo, jog pradžia visuomet yra sunki, o jeigu viskas klostosi labai lengvai, vadinasi tai gali būti tik tyla prieš audrą. Bet kokiame versle yra svarbu drąsa, rizika, tikslo siekimas, naujovės ir darbas. Suderinant visus šiuos elementus, palaipsniui galima pasiekti labai daug.

Daugiau

Patarimai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas verslininkas

Verslas tai tokia sritis, kurioje nežinai kas nutiks rytoj. Vieną dieną gali sektis labai gerai, o kitą gali ištikti sunkumai arba atvirkščiai. Būti verslininku, tai kasdien priimti naujus iššūkius ir eiti pirmyn. Nėra jokių karjeros gidų, kurie žingsnis po žingsnio padėtų nuo vienos pakopos pereiti prie kitos. Žinoma, įvairių patarimų yra, tačiau viską reikia daryti patiems, karjeros vadovais galima pasinaudoti, tačiau jie sukurti visiems, o ne konkrečiai asmenybei. Kiekviena verslo šaka yra skirtinga, skirtingų reikia ir sugebėjimų bei pastangų, tačiau bet kokiam verslui, norint klostytis sėkmingai, reikia pasikliauti žemiau esančiais patarimais.

 • Aiški vizija. Turint tikslingą ir apgalvotą viziją, galima toli nueiti. Aiški vizija, veda į priekį, todėl tik turint aiškią viziją galima pasiekti norimų rezultatų. Be abejo, yra ir kitų svarbių dalykų, padedančių siekti svajonių arba padedančių pakilti iš duobės, tačiau turint aiškią viziją, viską daryti sekasi lengviau. Aiški vizija, tai pagrindas ir vedlys, nušviečiantis kelią.
 • Reikia turėti tikslų planą, tačiau taip pat ir būti lankstiems. Verslo planas yra taip pat labai svarbus. Nuolat reikia stebėti ar planą sekasi įveikti nuosekliai ir sėkmingai. Sudėtingesnes vietas ir galbūt vietas, kuriose jaučiamasi silpniau reikia pasižymėti ir stengtis jas taisyti, o ateityje nekartoti. Klaidos ir yra tam, kad iš jų būtų galima pasimokyti. Net ir turint detalų planą, su visomis detalėmis, kartais norint išvengti tam tikrų nesėkmių, tenka ne tik laikytis plano, tačiau kartu būti lankstiems ir pakoreguoti planą. Kartais didesni ar mažesni pakeitimai, gali būti labai naudingi.
 • Nereikia išradinėti dviračio. Dauguma dalykų jau senai yra suskurti ir išrasti, tai apima ir naujas technologijas bei įvairias programas. Kai kurie verslininkai norėdami sutaupyti, bando kai ką sukurti patys, arba tobulinti jau esamus dalykus. Išties, verta investuoti į jau esamus ir tikrai kokybiškus dalykus ar programas. Tai dažnai sutaupo laiko ir pinigų.
 • Humoro jausmas. Jei sunku pasijuokti iš savęs, vadinasi kažkas yra negerai. Galima juoktis ir iš paprastų dalykų, tačiau neskatinama juoktis iš kitų. Juokas tiesiog yra toks reiškinys, kuris padeda susidoroti su daugeliu dalykų, be to, jis padeda susidoroti su stresu, įneša šviesių spalvų bei suteikia pozityvumo. Net ir verslo srityje, nereikia visko priimti labai rimtai. O kartais rimtus dalykus galima perteikti žaismingai ar net juoko forma. Tereikia nepamiršti, jog juokas puikus vaistas. Reikia pasistengti daugiau juoktis ir mažiau stresuoti, tuomet bus lengviau ir jums ir jus supančiai aplinkai.

Žinoma, net ir pasikliaujant tam tikrais patarimais galima patirti nuosmukių ar išgyventi daug nemigo naktų, tačiau su tuo susiduria kiekvienas. Nėra vienos formulės ar patarimo, padedančio viską įveikti sklandžiai ir leidžiančio niekada nesuklysti. Klysta visi, net ir patys stipriausi, tačiau jų patirtis leidžia mokytis iš klaidų ir jų nebekartoti. Kiekvienas sunkumas užgrūdina. Kaip ir minėta anksčiau, svarbu su darbu suderinti juoką, pasistengti turėti aiškią viziją ir tikslų planą. Jie gali ženkliai prisidėti prie augimo ir tobulėjimo. Dar vienas svarbus dalykas yra nesijausti viršesniu už kitus, nesvarbu kokia būtų jūsų pozicija, visuomet reikia išlaikyti pagarbą bet kokiems žmonėms. Ypač svarbu tinkamai elgtis ir bendrauti su savo darbuotojai, jie yra tie žmonės, kurie prisideda prie įmonės augimo ir tikslų siekimo, todėl, galima teigti, jog jie yra pagrindas. Svarbu tinkamais su jais elgtis ir vertinti.

Daugiau

Savybės, kurios reikalingos norint tapti lyderiu

Norint tapti sėkmingu verslininku ir vadovu, paprastai neužtenka tik verslo idėjos, reikalingi ir kiti gebėjimai bei asmeninės savybės. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog asmuo pasižymi ne visomis svarbiomis savybėmis, tačiau reikia pabrėžti tai, jog daugumą jų galima išmokti ir tobulinti bėgant laikui. Iš tiesų, šias savybes būtina mokytis ir tobulinti kasdien, tai vienas iš puikaus ir sėkmingo lyderio bruožų. Yra nuomonių, jog lyderiais jau yra gimstama, o ne jais tampama. Tiesos šiame teiginyje yra, tačiau negalima neginčijamai teigti, jog išmokti lyderystės paslapčių nėra įmanoma. Jei tik yra noro ir žmogus tam pasiruošęs, jam gali pavykti bet kas, o tikslingai eidamas savo tikslo link, jis gali tapti pavyzdžiu kitiems.

 • Vizija. Puikūs lyderiai turi viziją ir gali nuspėti ateitį. Svarbiausia turėti aiškią idėją , tikslą, planą ir nuosekliai jo siekti, tuomet viskas taps įmanoma ir turimos vizijos taps realybe.
 • Aistra ir užsidegimas. Norint tapti sėkmingu, reikia mėgti ir mėgautis tuo, ką darai. Nesvarbu kaip puikiai sektųsi verslas, visuomet reikia laikytis užsidegimo ir eiti pirmyn, stengiantis nuolat tobulėti ir sukurti kai ką daugiau nei jau sukurta. Tačiau, tai turi tapti gyvenimo būdu.
 • Novatoriškumas. Naujovės svarbu ne tik versle, tai svarbu ir kasdieniame gyvenime. Gyvenimas nuolat keičiasi ir tobulėja, o mums belieka prie to prisitaikyti ir koja kojon žengti su naujomis technologijomis ir išradimais. Be to, novatoriškumas, tai būdas įgyvendinti tikslus ir siekius.
 • Kantrybė. Kantrybė reikalinga visur, ypač kuriant verslą. Gali būti galybė priežasčių, kodėl turėtų nepasisekti, tačiau kantriai einant tikslo link ir aplenkiant sunkumus bei negatyvias nuomones, savo tikslus galima pasiekti.
 • Atviras požiūris. Klaidinga manyti, jog lyderiams viskas pavyksta iš karto. Iš tiesų, jiems dažnai tenka prisitaikyti prie tuometinių situacijų, būti lankstiems ir atvirų pažiūrų. Suderinus šiuos dalykus galima vienu žingsneliu priartėti prie lyderystės.
 • Pozityvumas. Norint kažko pasiekti, reikia nuolat tuo tikėti ir būti nusiteikus pozityviai. Gali pasitaikyti daug pakilimų ir nuopolių, tačiau optimizmas ir pozityvumas visuomet veda į priekį ir padeda viską išgyventi. Reikia nuolat tikėti, kad neįmanomą galima paversti įmanomu.
 • Bendravimas. Kuriant verslą, nuolat reikia bendrauti su įvairiais žmonėmis. Tik nuolatinis bendravimas ir domėjimasis kitų nuomonėmis ir kitais dalykais, gali privesti prie sėkmės. Be to, reikia dirbti komandoje, o su komanda reikia nuolat kalbėtis, taip pasiekiami geresni rezultatai ir generuojamos naujos idėjos.
 • Susitelkimas. Lyderiai visuomet turi koncentruotis ties savo verslo ir esamos situacijos poreikiais. Jie nuolat turi sutelkti savo dėmesį į rezultatą, be to turi susitelkti ties stipriosiomis savo ir komandos pusėmis.
 • Bendradarbiavimas. Turint verslą, paprastai dirbama su daugiau nei vienu žmogumi, kuris jums padeda visko siekti kartu. Kitaip sakant, žmonės dirba jums, o jūsų užduotis, padaryti taip, jog tie žmonės nesijaustų vergais, o norėtų jums dirbti ir kartu siekti geriausių rezultatų. Dėl to, nuolat turite bendradarbiauti ir išlaikyti puikius santykius, tačiau jokiu būdu neveidmainiaukite.

Apjungus visas šias savybes, galima tapti pakankamai sėkmingu ir puikiu lyderiu. Žinoma to reikia mokytis ir siekti kasdien. Tik kasdienis to siekimas, gali privesti prie norimo tikslo ir pasisekimo. Neužtenka šias savybes tik žinoti, jas reikia naudoti praktiškai ir jomis vadovautis. Galima nuolat save tobulinti įvairiuose asmeninių savybių tobulinimo seminaruose, kursuose ir kituose dalykuose. Nuolat tobulinantis ir vadovaujantis šiais principais, galima nueiti labai toli.

Daugiau

Įdomūs faktai apie verslą

Verslas, tai sritis, kuri nuolat tobulėja ir konkuruoja. Yra begalė verslo rūšių ir įmonių. Vienos jų mažos ir mažai kam žinomos, arba tik augančios, o kitos jau pelniusios pasaulinį pripažinimą. Visos jos pradėjo nuo pirmųjų žingsnių, kurie galbūt ne visuomet būdavo sėkmingi, tačiau šiandieninė sėkmė, leidžia daryti prielaidą, jog nesėkmės ir nuotoliai tik sustiprino norą ir ryžtą eiti pirmyn. Užsiimant verslu, nuolat reikia domėtis naujovėmis ir tobulėti. Norint tapti sėkmingu verslininku, reikia daug darbo, ryžto ir pastangų bei nuolatinio mokymosi. Išties, verslo pasaulis yra gana pašėlęs dalykas, kuris kasdien gali pažerti įvairiausių netikėtumų. Nors versle yra daug ekonomikos, strategijų ir kitų gana nuobodžių dalykų, pažvelkime į verslą iš kitos pusės ir peržiūrėkime įdomiausius faktus susijusius su verslu.

 • Coca-Cola prekinis ženklas yra puikiai pažystamas, o tai rodo ir atlikta apklausa, kurios duomenimis maždaug 94% žmonijos atpažįsta raudonai baltą Coca-Cola logotipą.
 • Apple iPad tinklainę iš tiesų pagamino Samsung!
 • 2012 metais, 100 turtingiausių pasaulio žmonių uždirbo tiek, kad žmonijos skurdą būtų galima panaikinti net keturis kartus! Deja, pinigai svarbiau už viską, o skurdas vis dar egzistuoja.
 • Tam tikrais duomenimis, jeigu JAV panaikintų 1 dolerio banknotus ir pakeistų juos 1 dolerio monetomis, per 30 metų, būtų galima sutaupyti daugiau nei 4.4 milijardų JAV dolerių.
 • Verslą galima padaryti iš netikėčiausių dalykų. Užsienio verslininkai pasinaudojo užterštu oru Kinijoje ir nusprendė kinams pardavinėti šviežią orą. Nors idėja ir skamba absurdiškai, tai sugalvojusi kompanija, šiandien skaičiuoja milijoninį pelną.
 • Nors Samsung geriausiai žinoma, kaip mobiliųjų telefonų ir elektronikos gamintoja, išties įmonė dar užsiima gyvybės draudimu ir gamina ginklus.
 • Viena didžiausių pasaulio siuntų gabenimo kompanija UPS, buvo įsteigta dviejų paauglių, kurie pirmuosius savo 100 dolerių, pasiskolino iš draugo.
 • Jei savo kišenėje turite 10 dolerių ir neturite skolų, vadinasi jūsų finansinė padėtis yra geresnė nei 25% Amerikos gyventojų.
 • Jeigu iPad 2 būtų gaminamas Amerikoje, jis kainuotų 1.140 JAV dolerių.
 • Darbingiausia savaitės diena yra antradienis.
 • Net 64% procentai pirkėjų, nusipirko tam tikrą prekę, pamatę jos reklamą socialiniuose tinkluose.
 • Iš pradžių McDonald‘s greito maisto restoranai pardavinėjo ne mums jau puikiai pažystamus mėsainius, o dešrainius.
 • Kad ir kaip būtų absurdiška, pasaulyje daugiau žmonių turi mobiliuosius telefonus, nei tualetus.
 • Starbucks išleidžia daugiau pinigų savo darbuotojų sveikatos draudimui, nei kavos pupelėms.
 • Daugiau nei 70% mažų verslų yra valdomi ir juose dirba tik vienas ir tas pats žmogus.
 • Šiandien taip išpopuliarėjusiame Instagram‘e daugiausiai sekėjų turinčiu mažmenininku laikoma Victoria‘s Secret.
 • Vienas iš aštuonių Amerikos gyventojų yra dirbęs McDonald‘s restorane.
 • Vidutiniškai, kiekvienas turintis išmanųjį telefoną, net 14 kartų per dieną tikrina savo Facebook paskyrą.

Išties, su verslu susiję faktai pakankamai įdomūs ir kartais netikėti. Kai kurie jų parodo, jog net ir su mažomis investicijomis galima išvystyti verslą ir netgi labai sėkmingą. Jei pasiklausytume įvairių verslininkų istorijų, jų būtų be galo skirtingų ir kartais net neįtikėtinų. Yra tokių, kurie pradėdami savo verslą pasinaudojo ilgalaikėmis paskolomis, yra ir tokių, kurie pasinaudojo greitosiomis paskolomis, nes to buvo gana, o yra ir tokių, kurie neturėdami jokio pradinio kapitalo, sugebėjo išvystyti stambias verslo bendroves ir šiandien gali puikuotis šlove ir sėkme. Toks tikslo siekimas, parodo, jog žmonės vardan savo svajonės gali padaryti bet ką, o tai vienas svarbiausių lyderio bruožų.

Daugiau